Analitycy JPMorgan przewidują, że Bitcoin może trafić w tym roku do 146.000 dolarów.

W miarę jak Bitcoin kontynuuje swój gigantyczny rajd, wiele dużych banków zwraca uwagę na kryptokurrency. Analitycy w JPMorgan przewidzieli, że Bitcoin może dotknąć 146.000 dolarów.

Strategowie wiodącego amerykańskiego banku JPMorgan skrupują liczby i porównują Bitcoin do tradycyjnego magazynu aktywów wartościowych takich jak złoto. Prowadzony przez Nikolaosa Panigirtzoglou, analitycy zasugerowali, że obecna kapitalizacja rynku Bitcoin około 580 miliardów dolarów musiałaby wzrosnąć o 4,6 razy, aby stworzyć teoretyczną cenę 146 000 dolarów. Według raportu Bloomberga, odpowiadałoby to łącznym inwestycjom sektora prywatnego w złoto poprzez fundusze giełdowe lub sztabki i monety.

Bitcoin konkuruje ze złotem dla inwestorów instytucjonalnych.

JPMorgan dokonał podobnej prognozy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to analitycy firmy zasugerowali, że Bitcoin może wzrosnąć aż dziesięciokrotnie, ponieważ konkuruje ze złotem dla inwestorów instytucjonalnych. Ostatnie prognozy amerykańskiego banku dodały, że wypieranie złota jako „alternatywnej“ waluty oznacza duży wzrost dla Bitcoin Evolution w długim okresie. Byłby to jednak proces wieloletni, ponieważ konwergencja zmienności pomiędzy kryptokur walutą a złotem jest mało prawdopodobna, jak twierdzą strategowie JPM.

Cena Bitcoina może osiągnąć w tym roku 146.000 dolarów.

Analitycy JPMorgan dodali, że „oznacza to, że teoretyczny cel cenowy Bitcoinu, wynoszący ponad 146 000 USD, powinien być uważany za cel długoterminowy, a tym samym za niezrównoważony cel cenowy na ten rok“. Bank Wall Street, który miał gorące i zimne relacje z krypto, wyraźnie widzi długoterminową progresję cen Bitcoinów ze wzrostem portfeli instytucjonalnych i funduszy takich jak Grayscale’s Bitcoin Trust. Firma właśnie pobiła kolejny rekord pod względem zarządzanych aktywów, który teraz jest po prostu nieśmiały 23 mld dolarów. W momencie pisania, cena Bitcoin’a jest notowana na poziomie nieco powyżej 31.000 dolarów.